On aime le français

15. 05. 2024     sekce: Akce školy     autor: Lenka Preňková     tisk: tisk článku

Lili Csizmadia a Lune Caldas, studentky pedagogiky a psychologie z Francouzského města Anger (Université de Nantes), se účastnily výuky v naší škole. Lili i Lune se zapojily do hodin anglického a francouzského jazyka, hudební a výtvarné výchovy a zajímaly se také o výuku informatiky na naší škole.

Prezentovaly svou zemi v anglickém i francouzském jazyce, komunikovaly s žáky v hodinách i o přestávkách.

V pátek byly všechny skupiny francouzštinářů spojeny (35 žáků) a účastnily se projektového dne "On aime le français". Děti hrály různé hry, zhlédly divadelní vystoupení ve francouzském jazyce, vyzkoušely svou schopnost komunikace v cizím jazyce, rozšířily svou slovní zásobu prostřednictvím rozhovoru a her se slovy a větami…

Žáci se dozvěděli spoustu informací o Francii, způsobu života v oblasti Nantes a školském systému ve Francii.

Reakce některých žáků:

„Měla jsem skvělý pocit mluvit s někým, kdo je opravdový Francouz. Nutilo mě to přemýšlet. Moc mě bavily hry.“ (Zuzana Bartošová)

„Je to úplně jiné mluvit s někým, kdo má francouzštinu doslova v krvi.“ (Simon Svoboda)

„Mluvili jsme s Lili a Lune neformálním jazykem. Museli jsme si poradit i bez překladače. Moc mě bavily všechny ty hry.“ (Gariela Čablová)

„Užívala jsem si té výslovnosti. Při hře studentky uváděly jiné názvy zvířat, než jsem znala.“ (Jolana Mlnaříková)

„Bavilo mě, když mi opravovaly výslovnost. Doma mě nikdo neopraví.“ (Anežka Terrichová)